Počasí na Březové

Fultextové vyhledávání

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
Divadelní představení "Káča a peklo"
1. Adventní neděle na kamenické kapli 2023
4 5
Mikulášská nadílka 2023
6
VÁNOČNÍ KONCERT 2023
7 8
VÁNOČNÍ STROMEK NADĚJE
9 10
Adventní koncert v kapli Březová
11 12 13 14 15 16
Vánoční trhy v Bamberku
17
18 19 20 21 22 23 24
ŠTĚDROVEČERNÍ SETKÁNÍ S BŘEZOVSKÝMI OBČANY (24.12.2023)
25 26 27 28 29 30 31

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Kultura, sport, volný čas > Městská knihovna > Informace knihovny > Zamyšlení nad krásou

Zamyšlení nad krásouZamyšlení na téma krása

     Na téma krása bylo již napsáno tolik, že se množství textů, množství rad, množství názorů, množství kdovíčeho dalšího nedá ani odhadnout. Na téma ženská krása jakbysmet. Přesto si kdekdo – a nejen ženy – znovu a znovu vyhledává další rady, jak se udělat hezčí, přitažlivější, jak potlačit nedostatky, hledá informace o parametrech, kterým musí tělesná krása odpovídat, podstupuje někdy i šílené zákroky, aby se zkrášlil, vydává nesmyslné peníze na to, aby si udržel, nebo změnil svůj vzhled.

     Přidejme další zamyšlení na téma krása.

 Zaprvé. I když mluvíme o lidské kráse, pořád mluvíme o kráse materiální, kráse lidského těla a tváře, a nějak jsme vyloučili krásu duchovní, krásu lidské duše. Ta však stojí úplně nade vším. I člověk, který nesplňuje žádná estetická kritéria, může své okolí oslnit svou lidskostí, velkorysostí, empatií a dalšími vlastnostmi, že to, jak vypadá, přestáváme vnímat.

Zadruhé. Požadavky na kritéria tělesné krásy se v průběhu času mění a snad všechny tvary, velikosti a linie už někdy byly, jsou, nebo budou považovány za krásné. A i během života změny, které přináší stárnutí, mohou lidskou vizáž zušlechtit. Navíc se říká, že každá žena je krásná, jen musíme tu krásu objevit.

A zatřetí. Pokud máme pocit, že náš vzhled je pro nás důležitý, někdy dokonce opravdu důležitý je, dá se mu pomoct. Jen je třeba vědět jak, abychom to na druhé straně nepřepískli.

A tady mohou pomoci odborníci vizážisté.

 Březovská knihovna opakovaně spolupracuje s jednou takovou odbornicí paní Danou Beranovou, která při svých návštěvách pomáhá těm Březovačkám, které se účastní takových zkrášlovacích odpolední, aby věděly jak na to. Poslední taková akce pořádaná v říjnu byla zaměřena na líčení denní i večerní a praktická lekce opět ukázala, co dokáže poměrně malý zásah udělat s tváří trochu „odrostlejší“ ženy, která se s novým líčením stává atraktivní dámou. Vyzkoušelo si to několik účastnic a od paní Beranové si odnesly rady, co použít, kde a jak, a naopak čeho se vyvarovat. Některé kosmetické prostředky si mohly i zakoupit.

Podvečerní posezení v MFC Březová bylo příjemným zážitkem pro všechny návštěvnice. Posedět v příjemném prostředí a se sklenkou vína pozorovat, jak se probouzí krása, nebylo rozhodně ztraceným časem. Díky všem, kteří se o to zasloužili.

https://www.facebook.com/mestskaknihovna.brezova.3

IMG_5525.JPG