Setkání harmonikářů Březová 2024
KAMENICKÁ PRAKIÁDA
Zájezd na muzikál TROJA
Jarní koncert v kapli Březová
Pozvánka na 3. zasedání Zastupitelstva města Březová (29.4.2024)
Náborová akce PČR KŘP KVK - Fyzické testy na nečisto DUBEN 2024
STAVĚNÍ MÁJE A PÁLENÍ ČARODEJNIC

Úvod > Kultura, sport, volný čas > Městská knihovna > Informace knihovny > Odpoledne s Vendy a Martinou

Odpoledne s Vendy a Martinou

Odpoledne s Vendy a Martinou

10+10, tedy plný počet přihlášených účastnic, se tentokrát v úterý 10.10. sešel v malém sále březovského MFC na dalším společném setkání s Vendy Munkovou a Martinou Neméthovou, které pravidelně několikrát za rok přijedou do březovské knihovny, aby vytvořily příjemnou a natěšenou atmosféru pro ženy, které v sobě cítí tvůrčího ducha. Pro ně připraví nejen návrh a postup práce, ale také dodají materiál a zejména pomoc. Výsledkem spojení tvůrčí nálady a odborného vedení je vždy dekorativní nebo užitečný výrobek s další přidanou hodnotou, tou je právě osobní vklad toho, kdo vyrábí. To už ostatně bylo několikrát zmíněno, stejně jako to, že na začátku zaznívají zpravidla pochybnosti o vlastních schopnostech a na konci překvapení nad vlastními dovednostmi.

Protože se tyto výtvarné akce konají již několik let, vzniklo tady něco, co bychom mohli vyjádřit sportovním: není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Není důležité vytvořit nejkrásnější výrobek, ale je důležité, že strávíme dvě hodiny v kolektivu, který se tu postupně vytvořil. Že se uvidíme s tím, koho jsme několik měsíců nepotkali, že prohodíme pár slov s někým, koho možná ani moc neznáme, ale s kým jsme v tuto chvíli propojeni tvořivým zápalem.  Proto si moc rozumíme. Taková nesourodá dvacítka přítomných tvoří v tuto chvíli jeden sehraný sourodý celek. To díky nápadu, ochotě Vendy a Martiny, pomoci vedení MFC a březovské knihovny a také díky těm, které ke společné pohodě přispějí nějakou dobrotou. Tak ještě jednou poděkování za možnost být tam opět.