Počasí na Březové

Fultextové vyhledávání

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3
Sokolovska24MTB
4
Sokolovska24MTB
5
Sokolovska24MTB
6 7 8 9
Charitativní akce BĚH PRO SVĚTLUŠKU
10 11
MČR V BIKETRIALU 2021
12
13 14 15 16 17 18
Březovák Fest 2021 - 2. ročník
19
20 21 22 23 24 25
PŘEHLÍDKA REGIONÁLNÍ KUCHYNĚ - O NEJLEPŠÍ BRAMBOROVÝ SALÁT A MAKOVÉ PŘEKVAPENÍ
26
27
Pozvánka na 6. zasedání Zastupitelstva města Březová (27. 9. 2021)
28 29 30 1 2
PODZIMNÍ BŘEZOVSKÝ CYKLOVÝŠLAP (2. 10. 2021)
3
Drobečková navigace

Úvod > Kultura, sport, volný čas > Městská knihovna > Informace knihovny > Co je Krav maga?

Co je Krav maga?Cítíte se bezpečni? Někteří čtenáři si teď poklepou na čelo, co že to za otázku. Jiní nad ní mávnou rukou, protože naší bezpečností se mají zabývat jiní. Platíme přeci daně! Jen ti, kteří se osobně nebo zprostředkovaně setkali se situací, kdy bylo osobní bezpečí někoho někým narušeno, možná, zpozorní. Ale žijeme přeci v jedné z nejbezpečnějších zemí, máme bezpečnostní složky a je tu státní aparát, který má účinné nástroje k ochraně svých občanů, takže proč by nás mělo zajímat, jak vnímáme vlastní bezpečnost.

Ale na druhé straně se setkáváme pravidelně s informacemi, které narušují náš pocit, že jsme v každodenním životě prosti nebezpečí zvenku. Krádeže, přepadení, sexuální napadení. Ne vždy mohou policie, ochranka pomoci. Někdy  je  nejdůležitější spoléhat sám na sebe. Podle starého přísloví -  nejbližší pomocnou ruku najdeš na konci své paže. Jen je třeba vědět, jak na to.

     Knihovna na Březové nabídla setkání s člověkem, který tu cestu , jak na to v případě ohrožení  osobní bezpečnosti, pomohl nastínit. Pan Josef Miskolczi, který besedoval s občany Březové v podvečer 13.1 2020. Seznámil přítomné s filosofií krav maga, ale hlavně v duchu této filosofie nabídl tvrzení, že každý člověk, který se ocitl v situaci, kdy je ohrožen nebezpečím, má možnost se bránit. Zatím nepředváděl hmaty a chvaty, které  zneškodní útočníka, ale prozradil něco mnohem důležitějšího. Že každý člověk má možnost se nějak chovat, aby ohrožení předcházel, a nějak chovat, aby v akutním případě mohl zabránit újmě, nebo ji alespoň eliminovat. Jak, to už uváděl na konkrétních příkladech. Také objasnil, jak poznávat možné agresory, jak se zachovat v mezních situacích. Někdy stačí i docela málo, aby člověk  ochránil sebe nebo své blízké.

     Přítomní účastníci, kterých bohužel nebylo příliš mnoho, odcházeli z knihovny nejen obohaceni o mnoho třeba až  překvapivých, ale cenných poznatků, které se jim v životě mohou velmi hodit, ale také s pocitem, že strávili příjemné chvíle v příjemné společnosti.  Příští setkání s krav maga určitě nepropásněte.

https://www.facebook.com/mestskaknihovna.brezova.3