Počasí na Březové

Fultextové vyhledávání

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
Divadelní představení "Káča a peklo"
1. Adventní neděle na kamenické kapli 2023
4 5
Mikulášská nadílka 2023
6
VÁNOČNÍ KONCERT 2023
7 8
VÁNOČNÍ STROMEK NADĚJE
9 10
Adventní koncert v kapli Březová
11 12 13 14 15 16
Vánoční trhy v Bamberku
17
18 19 20 21 22 23 24
ŠTĚDROVEČERNÍ SETKÁNÍ S BŘEZOVSKÝMI OBČANY (24.12.2023)
25 26 27 28 29 30 31

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Město Březová > Novinky > Preventivní požární prohlídky v městských bytových domech

Preventivní požární prohlídky v městských bytových domechMěsto Březová provádí pravidelné preventivní požární prohlídky v bytových domech, které jsou v majetku města, a to na základě zák. č. 133/1985 Sb. § 17 o požární ochraně ve znění pozdějších předpisů. 


Bohužel nájemci, kteří v těchto bytech bydlí, si neuvědomují, že jejich povinností je udržovat pořádek ve společných prostorách, jako jsou společné chodby, schodiště, sklepní uličky, sušárny, kočárkárny apod.
Na chodbách jsou ukládány věci, které tam nepatří, jako jsou botníky, umělé květiny, vyřazené obrazy, spousty párů bot a tak podobně. V sušárnách, v kočárkárnách a ve sklepních uličkách se objevují odložené věci, jako jsou nábytek, televize, sedací soupravy, lednice, pračky, kartónové krabice atd.
Nájemci si neuvědomují, že tímto porušují nájemní smlouvy.

K nahlédnutí přikládáme některé fotky jako důkaz o nedodržování pravidel požární bezpečnosti.

Požární předpisy - nájemci - 1.jpg  Požární předpisy - nájemci - 2.jpg  Požární předpisy - nájemci - 3.jpg  Požární předpisy - nájemci - 4.jpg

Pro informaci uvádíme všeobecné povinnosti nájemců:

Všeobecně platí, že všechny únikové cesty musí být volné – úniková cesta z bytu je schodiště, které se jako jediné dá využít při požáru nebo v případě jiné havárie. Schodiště je úniková cesta pro všechny obyvatele domu, a naopak přístupová cesta pro záchranáře. Podle zákona o požární ochraně a jeho prováděcích předpisů nesmí být v těchto prostorách umístěny žádné hořlavé látky a žádné předměty, které by bránily evakuaci a záchraně osob nebo které by ztěžovaly požární zásah. Je tedy nutné, aby na podestách a schodišti nebyly ukládány žádné květináče, umělé květiny, poličky, skříňky – botníky, kočárky apod. Toto platí i pro volné uličky ve sklepních prostorách.
Za nedodržování požární bezpečnosti může být fyzické osobě dle platné legislativy udělena pokuta až do výše 50.000 Kč.


Lenka Fialová, referent HSO,
Zdeňka Dlouhá, požární technik