Setkání harmonikářů Březová 2024
KAMENICKÁ PRAKIÁDA
Zájezd na muzikál TROJA
Jarní koncert v kapli Březová
Pozvánka na 3. zasedání Zastupitelstva města Březová (29.4.2024)
Náborová akce PČR KŘP KVK - Fyzické testy na nečisto DUBEN 2024
STAVĚNÍ MÁJE A PÁLENÍ ČARODEJNIC

Úvod > Město Březová > Novinky > Povodňový plán města – informace

Povodňový plán města – informace

Vážení spoluobčané.

Povodně jsou součástí přírodního koloběhu a představují pro Českou republiku největší přímé nebezpečí v oblasti přírodních katastrof a mohou být i příčinou závažných krizových situací, při nichž vznikají nejenom rozsáhlé materiální škody, ale rovněž ztráty na životech obyvatel v postižených územích.

Zvyšující se četnost povodňových situací, oběti na lidských životech, škody na majetku obcí i obyvatel jsou důkazem, že je třeba se ochranou před povodněmi systémově zabývat. Vedení města Březová si, s ohledem na ničivé účinky povodní posledních cca 25ti let, toto plně uvědomuje, a proto činí celou řadu preventivních opatření.

V současné době probíhá zpracování nového digitálního povodňového plánu našeho města, jehož pořízení nám nařizuje vodní zákon.  V rámci zpracování vstupních dat byla provedena základní analýza ohrožení Ohří, Tisovou a dalšími toky velmi rozsáhlého správního území města.

Touto cestou chceme požádat všechny vlastníky, kteří vnímají ohrožení svých objektů, o vyplnění základního sběrného formuláře povodňového plánu vlastníka nemovitosti. Pokud má objekt zpracovaný již vlastní povodňový plán a tento nebyl Městskému úřadu předán, prosíme o jeho předání.  Formulář bude sloužit jako základní podklad pro sumarizaci údajů za město a jeho části a pro přehled o nutné evakuaci. Data obsažená ve formuláři budou zpracována pouze pro potřebu činnosti povodňového orgánu města.

Formulář mohou na Městský úřad zaslat i vlastníci nemovitostí, jež nejsou rozlivem vodních toků nijak ohrožené, ale hrozí u nich zasažení přívalovými (bleskovými) povodněmi pod svahy nebo nemovitosti ohroženy zpětným vzdutím do kanalizace.

Formulář je k dispozici ke stažení zde (níže) na webových stránkách města a k dostání v infocentru či sekretariátu na MěÚ Březová.

Vyplněný formulář, prosím, odevzdejte na Městský úřad do infocentra či sekretariátu
nejpozději do 30. 9. 2023.

Děkuji.

Jaroslav Bělíček, starosta města