Počasí na Březové

Tools, Burger, Chilli Fest Březová 2022
Tools, Burger, Chilli Fest Březová 2022
Drobečková navigace

Úvod > Město Březová > Novinky > OHLÉDNUTÍ ZA MIKULÁŠSKOU SOUTĚŽÍ V GYMNASTICE (7. 12. 2019)

OHLÉDNUTÍ ZA MIKULÁŠSKOU SOUTĚŽÍ V GYMNASTICE (7. 12. 2019)

Mikulášská soutěž ve sportovní gymnastice

7. prosinec. Deštivý den, který se zimou moc společného neměl. Snad jen toho Mikuláše, co se svým čertím nohsledem očekával více než padesát šikovných gymnastek z pěti oddílů Karlovarského kraje.

Vše začalo už časně ráno náročným stavěním nářadí. To se za pomoci silných kluků z místní základní školy zvládlo v rekordním čase. Po důkladném rozcvičení a zahajovacím nástupu se mohlo konečně začít závodit. Jako první ukázaly své umění ty nejmenší dívky, které už tradičně nesou označení Andílci a Rarášci. Zatímco Andílci byli pouze dva (oba z Březové) a odnesli si tak jisté medaile, ostatní kategorie byly ve znamení tvrdé konkurence, která nikterak neubírala na poklidné a přátelské atmosféře. Většinou se totiž gymnastky vzájemně znají, jsou kamarádky a zatleskají i dobrému výkonu soupeřky.

Když jsme měli za sebou všechny sestavy na prostných, kladině (lavičce), přeskoku a hrazdě, dočkali jsme se pochvaly a dárků od samotného Mikuláše. Odměnil samozřejmě i ty nejlepší závodnice, kterým se nejednou povedlo roztleskat halu. Mezi ně patřily i březovské medailistky: Valérie Zímová, Petra Halčinská, Bára Goralková, Soňa Piklová, Nela Souralová, Lucie Zadražilová, Natálie Vlčková, Marie Wagnerová a Tereza Čtvrtečková.

Mikulášská soutěž byla příjemným předvánočním setkáním, sportovním zážitkem a vyvrcholením bohatého gymnastického roku. Za pomoc při její realizaci děkujeme Karlovarské krajské asociaci SPV, TJ Olympii Březová, ZŠ Březová, TJ Baník Svatava, pracovníkům MFC Březová a ochotným rodičům.

Čert nakonec neměl šanci – jak by také mohl zdolat tu hromadu holek?

02.jpg03.JPG04.JPG