Počasí na Březové

Fultextové vyhledávání

MČR V BIKETRIALU 2022
KAMČATKA FEST
STARÁ DOBRÁ KABELKA (20. září 2022)
Důležité upozornění pro voliče!!!
2. ročník turnaje v nohejbalu trojic
Důležité upozornění pro voliče!!!
Drobečková navigace

Úvod > Město Březová > Novinky > Letošní adventní a vánoční čas bude bohužel bez společenských akcí

Letošní adventní a vánoční čas bude bohužel bez společenských akcí

Letošní rok je celý poznamenán nepříznivou situací spojenou s probíhající epidemií COVIDu-19, nejinak je tomu bohužel i v oblasti kultury, sportu a společenského dění v našem městě.

I blížící se adventní čas a vánoční svátky budou muset bohužel proběhnout za přísných protiepidemických opatření a z tohoto důvodu jak na základě opatření Vlády ČR, tak i na základě rozhodnutí krizového štábu města se u nás ve městě neuskuteční žádná z tradičních či nových akcí.

Jednou z prvních adventních akcí s dlouhou tradicí měla být 1. Adventní neděle na kamenické kapli v neděli 29. listopadu. I když se letos neuskuteční akce s hudebními vystoupeními či požehnáním adventnímu věnci, i tak mohou návštěvníci ke kapličce zavítat na pěší procházku a shlédnout její vánoční výzdobu. Kaple bude zpřístupněna po celý den. Samozřejmě je nutné dodržovat všechna platná protiepidemická nařízení a opatření.

V prostorách Kulturního domu se akce, jako jsou předvánoční posezení se seniory, vánoční besídky mateřských škol, divadelní představení Lupínku či vánoční koncerty uskuteční v nových termínech v prosinci roku 2021. Stejně tak tradiční mikulášská nadílka, která vždy probíhala na náměstí a dále v prostoru „Na Výsluní“.

Po desítkách let každoroční tradice se bohužel letos poprvé neuskuteční ani Setkání občanu
u vánočního stromu 24. prosince 2020. Vzhledem k aktuální situaci bohužel nelze nijak organizačně zajistit dodržování platných opatření a nařízení tak, aby bylo tradiční štědrovečerní setkání možné.