Počasí na Březové

Fultextové vyhledávání

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
POUŤ KE KAPLI SV. MÁŘÍ MAGDALÉNY (20.7.2024)
Krajská soutěžní výstava mladých králíků chovatelů KK
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3
2. předkolo poháru MOL cup
4

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Město Březová > Novinky > Jaro je za dveřmi

Jaro je za dveřmiJaro je za dveřmi

KARLOVARSKÝ KRAJ – Bezpečnost s přicházejícím jarem. 

Blíží se období, na které jsme všichni po dlouhé zimě čekali. I když první jarní den oficiálně připadá na 20. března, na skutečné jaro si budeme muset ještě malou chvíli počkat. Rána ještě zdaleka nejsou tak teplá a viditelnost je stále ovlivněna předešlým obdobím. Proto řidičům, ale i chodcům doporučujeme nenechat se ze začátku změnou ročního období zmást. Připomínáme proto několik důležitých rad:

Chodci a viditelnost

- S přibývajícími týdny se nám rozednívá čím dál dříve. I přesto je ale ranní viditelnost stále ovlivněna zimními měsíci a navíc se častěji vyskytuje i mlha. Proto chodcům doporučujeme stále věnovat zvýšenou pozornost vlastní viditelnosti a vyhýbat se nepřehledným místům. Pomoci nám mohou nejen osvětlená místa, ale i bezpečnostní reflexní prvky.

Vozidla a pneumatiky

- Zákon nám sice ukládá povinnost použít zimní pneumatiky do 31. března, nicméně se rozhodně vyplatí tento termín ještě protáhnout, a to zejména v horských oblastech, kde může být i v dalším měsíci vrstva sněhu a ledu na vozovce.

Námraza

- Krom světelných podmínek jsou to také denní teploty, které nás mohou zmást. Ačkoli v březnu již bývají oproti předchozím měsícům vyšší teploty, v ranních hodinách či v noci může stále převládat námraza a kluzký povrch pozemních komunikací. S touto okolností by měli počítat nejen chodci, řidiči vozidel, ale i cyklisté, kteří se pomalu ale jistě v silničním provozu začínají opět objevovat.

 

por. Mgr. Lucie Machalová