Počasí na Březové

Fultextové vyhledávání

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
NOVOROČNÍ VÝŠLAP 2024
2 3 4 5
Hospůdka KAMČATKA
6
Hospůdka KAMČATKA
7
Divadelní soubor Lupínek - Advent a Hra o narození Ježíše Krista...
Hospůdka KAMČATKA
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!!
26
Ples města Březová 2024
27 28
29
Informace o lednovém jednání ZM
30 31 1 2 3 4

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Kultura, sport, volný čas > Městská knihovna > Informace knihovny > Spisovatelka Markéta Harasimová

Spisovatelka Markéta HarasimováDalší setkání se zajímavým člověkem

Setkání se spisovatelkou Markétou Harasimovou, členkou AIEP, asociace detektivní a dobrodružné literatury, bylo zajímavé nejen proto, že tato známá česká autorka napsala více než 30 knih, převážně detektivního, thrillerového a psychologického žánru, ale i proto že její spisovatelská dráha začala v patnácti letech, což je věk „skorodospěláků“, žáků osmé a deváté třídy, kteří si přišli s paní spisovatelkou popovídat. Popovídat o tom, jak začínala, které jsou její prvotiny, jak se z romantiky dostala k detektivkám, kde nachází inspiraci a jestli se spisovatelstvím dá uživit.

Markéta Harasimová píše i pro nejmenší děti  - knihy Z deníku kočičky Ťapičky a Koťátka kočičky Ťapičky. Na jaře 2020 byl dokončen filmový scénář na film na motivy jedné z jejích knih, který se právě natáčí. Pravidelně vystupuje s autorským knižním divadlem Kočkohrátky pro děti nebo talkshow pro dospělé a spolupracuje také s řadou známých umělců. Spolu s Romanem Štolpou má divadelní spolek MARS a hraje také v divadelním představení pro děti. Je také televizní a divadelní scenáristkou a sama se občas  ocitne v roli herečky.

Jako publicistka spolupracovala s portály www. psychologie.cz nebo www.zeny.iprima.cz. Pro web www.vimvic.cz připravila online kurz o tom, jak napsat knihu, a v roce 2017 založila nakladatelství MaHa, kde vydává některá svá díla, především však tituly začínajících českých autorů.

IMG_0798.JPG

https://www.facebook.com/mestskaknihovna.brezova.3