Počasí na Březové

Fultextové vyhledávání

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
Zastupitelstvo města Březová - 27.5.2024
28 29 30 31
KÁCENÍ MÁJKY 2024
1 2
MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ 2024
3 4 5 6 7 8
Tools, Burger, Chilli Fest Březová 2024
9
DDS LUPÍNEK - Jak se Mette stala královnou
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21
Divadlo KAPSA Andělská Hora - Pohádka o Budulínkovi
22
Rudolecký kotlík 2024
Tradiční cykloakce "Tour de Chodovar"
23
24
Pozvánka na 5. zasedání Zastupitelstva města Březová (24.6.2024)
25 26 27 28 29 30

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Kultura, sport, volný čas > Městská knihovna > Informace knihovny > Ohlédnutí za rokem 2022

Ohlédnutí za rokem 2022Městská knihovna v roce 2022

Návštěva knihovny na počátku roku byla stále ještě ve znamení roušek. Naše první setkání s dětmi v roce 2022 se uskutečnilo díky špatnému počasí, a tak si děti z družiny přišly poslechnout pohádku o tom, jak se má správně recyklovat sklo, následující příležitostí našeho společně stráveného času bylo například autorské čtení březovské spisovatelky paní Dany Chladové z její nové knihy Nezbednice Mona. Další březovskou autorkou, která představila svoje knížky pro děti, byla paní Petra Šetele.  V roce 2022 nechyběla shledávání s dětmi z mateřských škol, ze školní družiny a samozřejmě ze základní školy na besedách o knížkách, pohádkovém čtení, o čarodějnicích, písmenkách, o číslech v pohádkách, potkávání se zajímavými lidmi nebo jen o povídání nad poutavými tématy. Noc s Andersen tentokrát konaná v červnu byla úžasná také díky příjemnému počasí, kterého jsme využili a část našeho společného nocování jsme si užili v amfiteátru. Také jsme vyzkoušeli prvňáčky, jak se za ten rok naučili číst při tradičním pasování čtenářů za přítomnosti pana starosty. A i v roce 2022 proběhla akce, která je pod taktovkou žáků devátých tříd, Deváťáci čtou prvňákům. Tentokrát se četla Vánoční pohádka. Při čtenářské soutěži pro čtvrté a páté ročníky Nekoktám, čtu!, v městském kole vyhráli dva nejlepší čtenáři, kteří nás poté reprezentovali v krajském kole, které proběhlo v Krajské knihovně v Karlových Varech. A měli jsme dva finalisty – Zuzku Šihovcovou a Matěje Hradského. Navštívili nás také zajímavé osobnosti. Setkali jsme se se spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou, spisovatelkou Michaelou Fišarovou, pan Richard Pachman přiblížil žákům základní školy Kostnický koncil a příběh židovské dívky Tildy za druhé světové války a nepostrádali jsme ani každoroční setkání s malířem Adolfem Dudkem. Každé pondělí se v dětském oddělení knihovny schází Čtenářský kroužek naší základní školy.

Ani v roce 2022 nechyběly naše tradiční akce. Na filmovém představení ke Dni matek jsme se pobavili při filmu Láska na špičkách. Taktéž na naše obvyklá vyrábění jsme se po covidové pauze moc těšili. Abychom si je užili, tak jsme se v roce 2022 setkali hned čtyřikrát. Nejprve jsme si ozdobili plátěné tašky. Při velikonočním vyrábění si „rukodělky“ vyrobily krásné jarní dekorace, na podzim si zkusily mandaly a andělé k nám přilétli na předvánočním setkání našich dílniček. A i v tomto roce zapůjčila paní Helena Šúsová svoji sbírku vánočních domečků k nám do knihovny na vánoční výstavu.

Se seniory jsme se spolu s nadací firmy Vodafone ponořili do tajů digitálního světa. U příležitosti Dne žen jsme si pozvali Mgr. Romanu Poupětovou, léčivou koučku, na povídání o životních cestách. Se zajímavostmi a informacemi o grafologii se s námi podělila paní Irena Michaláková při svém semináři.

V prostorech určených k vystavování bylo možno si prohlédnout po celý rok práce žáků výtvarného oboru a keramiky ZUŠ a dětí ze základních a mateřských škol z Březové.

Prostory Městské knihovny Březová přilákaly v roce 2022 8544 návštěvníků, v tomto roce měla knihovna 334 registrovaných čtenářů, kteří si vypůjčili necelých 30 tisíc titulů. Nakoupilo se skoro 1100 nových titulů knih a čím dál víc populárních audioknih, časopisů a novin za více než 320 tisíc korun. Vyhověli jsme také při službě MVS více jak 170 požadavkům výpůjček z jiných knihoven.

 I v tomto roce jsme se zúčastnili spolu s březovskými občany sběru nepotřebných a použitých mobilních telefonů, které opět pomohly nejen naší přírodě a recyklaci, ale i hendikepovaným občanům. V prostorách knihovny je stále možnost odevzdávat použité baterie a knihovna se snaží držet zásad udržitelnosti.