Počasí na Březové

Fultextové vyhledávání

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9
Pozvánka u příležitosti oslav "dne matek"
10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24
BŘEZOVSKÁ SENIORSKÁ DESÍTKA 2023
25 26
KÁCENÍ MÁJE (26.5.2023)
27 28
Den dětí Březová 2023
29
Pozvánka na 4. zasedání Zastupitelstva města Březová 2023
30 31 1 2 3 4

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Kultura, sport, volný čas > Městská knihovna > Informace knihovny > Noc s Andersenem

Noc s AndersenemNové setkání s panem Andersenem

Tentokrát v jiném čase se uskutečnilo večerní setkání žáků s dánským spisovatelem a především pohádkářem panem Andersenem. Setkání se konalo 17.6. a protáhlo se do druhého dne ráno.

 V prostorách amfiteátru a budově MFC Březová se v programu, který připravila městská knihovna, střídala jedna návštěva za druhou a jedna činnost za druhou. A klid tady rozhodně nebyl. Když třeba přišel na návštěvu se svými dvěma pejsky, tedy obrovskými psy Hugem a Kordulkou, pan Stránský, byl přivítán obrovským jásotem.  Jeho povídání o canisterapii a o výcviku psů bylo sice velmi zajímavé, ale stejně nejlepší bylo, že jsme se mohli s těmi obrovskými psisky pomazlit.

Soutěžit v takových bláznivých disciplínách, jaké zachycují fotografie, byla legrace, ale občas jsme se u toho i zlobili. Zejména ti, kdo prohrávali.

Také návštěva pana učitele Mühleráda se nemohla odehrát v klidu, zpívání u ohně je vždy nahlas, ale tentokrát jsme měřili síly s jinou partou, která si také přišla zazpívat s kytarou. Asi jsme vyhráli, a ještě si i zasoutěžili ve znalostech o písničkách z pohádek.

Pan Andersen nás nejvíc potrápil v kvízu o pohádkách pocházejících nejen z jeho pera, ale i o těch našich, českých. I když pohádky známe, otázky byly záludné a někdy ani nápověda nestačila. No, možná se to dá svést i na únavu, protože jsme odpovídali v čase, když už obvykle spíme. Proto získání titulu krále pohádek, tím se stal Tomáš Večerka, je hezký úspěch.

A ani pozdní hodina nebyla povelem k spánku, protože nás ještě čekala diskotéka, a to většina z nás pořádně ožila. Pak rychlá příprava na spánek, ulehnutí na žíněnky a noční kino. Ale to už zvládali naplno jen někteří z nás.

Ranní rozloučení doprovázelo i překvapení v podobě malého dárku.

Takže, když to shrneme: mnoho zábavy a soutěží- týmových, skupinových i individuálních, lecjaké nové poznatky a poučení, výborná večeře, spousta pohybu a legrace, vše ve společnosti spolužáků, učitelů a asistentek, organizátorů a pomocníků, hostů lidských i psích, a navíc i perfektní počasí, to všechno se zasloužilo o úspěch této Noci s Andersenem.

Více na: https://www.facebook.com/mestskaknihovna.brezova.3IMG_8401.JPG