Počasí na Březové

Fultextové vyhledávání

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
ČIŠTĚNÍ ŘEKY OHŘE 2024
6
Setkání harmonikářů Březová 2024
ČIŠTĚNÍ ŘEKY OHŘE 2024
7
ČIŠTĚNÍ ŘEKY OHŘE 2024
8 9 10 11 12 13
KAMENICKÁ PRAKIÁDA
14
15 16 17 18 19 20
Zájezd na muzikál TROJA
21
Jarní koncert v kapli Březová
22 23 24 25 26 27 28
29
Pozvánka na 3. zasedání Zastupitelstva města Březová (29.4.2024)
30
Náborová akce PČR KŘP KVK - Fyzické testy na nečisto DUBEN 2024
STAVĚNÍ MÁJE A PÁLENÍ ČARODEJNIC
1 2 3 4 5

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Kultura, sport, volný čas > Městská knihovna > Informace knihovny > Noc s Andersenem

Noc s AndersenemNové setkání s panem Andersenem

Tentokrát v jiném čase se uskutečnilo večerní setkání žáků s dánským spisovatelem a především pohádkářem panem Andersenem. Setkání se konalo 17.6. a protáhlo se do druhého dne ráno.

 V prostorách amfiteátru a budově MFC Březová se v programu, který připravila městská knihovna, střídala jedna návštěva za druhou a jedna činnost za druhou. A klid tady rozhodně nebyl. Když třeba přišel na návštěvu se svými dvěma pejsky, tedy obrovskými psy Hugem a Kordulkou, pan Stránský, byl přivítán obrovským jásotem.  Jeho povídání o canisterapii a o výcviku psů bylo sice velmi zajímavé, ale stejně nejlepší bylo, že jsme se mohli s těmi obrovskými psisky pomazlit.

Soutěžit v takových bláznivých disciplínách, jaké zachycují fotografie, byla legrace, ale občas jsme se u toho i zlobili. Zejména ti, kdo prohrávali.

Také návštěva pana učitele Mühleráda se nemohla odehrát v klidu, zpívání u ohně je vždy nahlas, ale tentokrát jsme měřili síly s jinou partou, která si také přišla zazpívat s kytarou. Asi jsme vyhráli, a ještě si i zasoutěžili ve znalostech o písničkách z pohádek.

Pan Andersen nás nejvíc potrápil v kvízu o pohádkách pocházejících nejen z jeho pera, ale i o těch našich, českých. I když pohádky známe, otázky byly záludné a někdy ani nápověda nestačila. No, možná se to dá svést i na únavu, protože jsme odpovídali v čase, když už obvykle spíme. Proto získání titulu krále pohádek, tím se stal Tomáš Večerka, je hezký úspěch.

A ani pozdní hodina nebyla povelem k spánku, protože nás ještě čekala diskotéka, a to většina z nás pořádně ožila. Pak rychlá příprava na spánek, ulehnutí na žíněnky a noční kino. Ale to už zvládali naplno jen někteří z nás.

Ranní rozloučení doprovázelo i překvapení v podobě malého dárku.

Takže, když to shrneme: mnoho zábavy a soutěží- týmových, skupinových i individuálních, lecjaké nové poznatky a poučení, výborná večeře, spousta pohybu a legrace, vše ve společnosti spolužáků, učitelů a asistentek, organizátorů a pomocníků, hostů lidských i psích, a navíc i perfektní počasí, to všechno se zasloužilo o úspěch této Noci s Andersenem.

Více na: https://www.facebook.com/mestskaknihovna.brezova.3IMG_8401.JPG