Počasí na Březové

Informace o lednovém jednání ZM
Masopust Březová 2024
Valentýnský turnaj párů
Evropský den obětí trestných činů
Program 1. řádného zasedání Zastupitelstva města Březová
Talk show "Nemáš pravdu drahá/ý"

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Kultura, sport, volný čas > Městská knihovna > Informace knihovny > Místní kolo čtenářské soutěže Nekoktám, čtu!

Místní kolo čtenářské soutěže Nekoktám, čtu!

Říká se, že umět číst je největší bohatství člověka. Že kdo umí číst, je svobodný člověk. Proto to první, co se učí děti ve škole, jsou písmenka. Čtvrťáci a páťáci už číst umějí. Čtou plynule a srozumitelně.  Ale čtení není jen skládání hlásek do slov. Číst znamená, že rozumím tomu, co mi chtěl spisovatel v knize říct, a také že to umím přijmout.

Čtvrťáci a páťáci soutěžili v soutěži Nekoktám, čtu! v březovské knihovně nejen v tom, jak umí složit z hlásek slova, ale zejména v tom, jak dokážou přečtený text přijmout a hlavně jak ho v nejlepší formě předat posluchačům. Posluchači v sestavě: spolužáci, učitelé a pedagogické asistentky, pan ředitel a členové poroty slyšeli čtení pěkné, ale i vynikající.  Nejlepšími výkony potěšili Kristýnka Požárová ze čtvrtých tříd a Adam Oulehla z pátých tříd. Ti budou Březováky také reprezentovat v krajském kole v Karlových Varech.

Páteční dopoledne v Městské knihovně v Březové přineslo několik desítek příjemně prožitých minut pro diváky, několik minut napětí pro soutěžící, informace, že prostřednictvím knihy můžeme prožívat pestré životní situace a že jsou děti, které jsou schopny umocnit radost ze čtení svými čtenářskými dovednostmi. M&M

IMG_9631.JPGIMG_9665.JPG

Více fotografií na: https://www.facebook.com/mestskaknihovna.brezova.3