Počasí na Březové

Pozvánka na posezení s kapelou WOHLUCHLO
Setkání harmonikářů Březová 2020 - NOVÝ TERMÍN
MČR V BIKETRIALU 2020
Pozvánka na 5. zasedání Zastupitelstva města Březová
Film "Bábovky" - promítání s besedou
Mezinárodní den seniorů - Petr Nárožný a jeho kamarádi - ZRUŠENO
TRADIČNÍ PODZIMNÍ CYKLOVÝŠLAP
Drobečková navigace

Úvod > Kultura, sport, volný čas > Městská knihovna > Informace knihovny > Místní kolo čtenářské soutěže Nekoktám, čtu!

Místní kolo čtenářské soutěže Nekoktám, čtu!

Říká se, že umět číst je největší bohatství člověka. Že kdo umí číst, je svobodný člověk. Proto to první, co se učí děti ve škole, jsou písmenka. Čtvrťáci a páťáci už číst umějí. Čtou plynule a srozumitelně.  Ale čtení není jen skládání hlásek do slov. Číst znamená, že rozumím tomu, co mi chtěl spisovatel v knize říct, a také že to umím přijmout.

Čtvrťáci a páťáci soutěžili v soutěži Nekoktám, čtu! v březovské knihovně nejen v tom, jak umí složit z hlásek slova, ale zejména v tom, jak dokážou přečtený text přijmout a hlavně jak ho v nejlepší formě předat posluchačům. Posluchači v sestavě: spolužáci, učitelé a pedagogické asistentky, pan ředitel a členové poroty slyšeli čtení pěkné, ale i vynikající.  Nejlepšími výkony potěšili Kristýnka Požárová ze čtvrtých tříd a Adam Oulehla z pátých tříd. Ti budou Březováky také reprezentovat v krajském kole v Karlových Varech.

Páteční dopoledne v Městské knihovně v Březové přineslo několik desítek příjemně prožitých minut pro diváky, několik minut napětí pro soutěžící, informace, že prostřednictvím knihy můžeme prožívat pestré životní situace a že jsou děti, které jsou schopny umocnit radost ze čtení svými čtenářskými dovednostmi. M&M

IMG_9631.JPGIMG_9665.JPG

Více fotografií na: https://www.facebook.com/mestskaknihovna.brezova.3