Počasí na Březové

Fultextové vyhledávání

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
Informace o lednovém jednání ZM
30 31 1 2 3 4
5 6
Masopust Březová 2024
7 8 9 10
Valentýnský turnaj párů
11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22
Evropský den obětí trestných činů
23 24 25
26
Program 1. řádného zasedání Zastupitelstva města Březová
27
Talk show "Nemáš pravdu drahá/ý"
28 29 1 2 3

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Kultura, sport, volný čas > Městská knihovna > Informace knihovny > Andersen 2023

Andersen 2023Andersenovské nocování

I v letošním roce jsme si vybrali pro naše společné nocování s panem Andersenem krásné červnové počasí, jaké však pro nás bylo překvapení, že na Medarda opravdu prší. Nicméně štěstí přeje připraveným, a tak jsme využili venkovní stany našeho kulturního domu, který se chystal na velkou sobotní akci. A proto jsme si mohli naplno užít pana Stránského a jeho terapeutické pejsky. Doma jich má 19, ale nám přivezl ukázat jen tři. Leonberger je krásný velký pes a všichni by se panu chovateli do auta opravdu nevešli. O to více jsme se s nimi mohli mazlit a muchlat. Také jsme se dozvěděli o bezpečném chování člověka ke psu, jak svého pejska vychovávat a co je canis terapie a jak se takoví psi musejí cvičit. Po chlupaté návštěvě jsme se naplno pustili do bojování v Andersenovském souboji. Že to není jednoduché a je třeba využít rychlost, chytrost, obratnost a spoustu dalších dovedností, se můžete přesvědčit na našich fotkách. Po lítém boji nastal čas večeře, kterou nám připravili naše milé kolegyně Maruška s Magdou, kterým za pomoc moc děkujeme. 

Po večeři, když už přestalo pršet, jsme si mohli rozdělat táborák. A co patří k táboráku? No, přece kytara a písničky. A s těmi za námi přišel náš milovaný pan učitel Vojta Műhlerad. Písničky z filmů a pohádek se linuly z našeho amfiteátru do pozdních večerních hodin. A moc děkujeme panu učiteli za hudební soutěž, ve které vyhrála třída paní učitelky Matejkové.

Samozřejmě nesmělo chybět ani půlnoční promítání filmu, tentokrát jsme zvolili animák Strom přání.

Ranní vstávání bylo trošku náročnější, ale protože jsme zatím nepospíchali zpátky do školy, zahráli jsme si ještě pár her, abychom si zpestřili páteční dopoledne.

Setkání s dětmi bylo moc fajn, děkujeme jim, za to, jak byly prima, a doufáme, že si to spolu s námi užily. Děkujeme pomocníkům, bez kterých by to nešlo – Marušce Ohnesorgové, Magdě Valečkové, Elišce Bočkové, paním učitelkám Míše, Marice a Pavle, paním asistentkám Kátě a Monice, kolegyním Janě Gogové a Pavle Polanové a panu fotografovi Kryštofovi.

Fotky si můžete prohlédnout na našem Facebooku: https://www.facebook.com/mestskaknihovna.brezova.3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 -1897304760_20230609_082915_3135545_resized.jpg