Počasí na Březové

Fultextové vyhledávání

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5
Svátek seniorů 2021 - Březováček
6 7 8
Burza dětského oblečení
9
Burza dětského oblečení
10
Burza dětského oblečení
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25
Pozvánka na 7. zasedání Zastupitelstva města Březová (25. 10. 2021)
26 27
Divadelní představení "Nebyla to pátá, byla to devátá" - NOVÝ TERMÍN ŘÍJEN 2021
28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Městský úřad > Dotace > Rudolec - výstavba víceúčelového objektu

Rudolec - výstavba víceúčelového objektuMěsto Březová plánuje výstavbu víceúčelového objektu v obci Rudolec (popis projektu viz. níže). Nyní je projekt ve fázi podpisu Dohody o poskytnutí dotace.

Celkové předpokládané náklady: 5 160 349,- Kč
Výše schválené dotace: 1 800 000,- Kč
Poskytovatel dotace: Státní zemědělský intervenční fond v rámci Programu rozvoje venkova
Předpokládaná realizace akce: 02/2012 - 10/2013

Popis projektu:

Projekt představuje vybudování přízemního nepodsklepeného objektu o celkových půdorysných rozměrech 11,46 x 20,36 m. Výška objektu od podlahy přízemí po hřeben střechy je cca 7,35 m.

Objekt je obdélníkového tvaru, uvnitř dělený na dva prostory - víceúčelový prostor a příruční sklad.

Objekt bude sloužit pro občany Rudolce a okolních obcí pro tyto činnosti: kryté sportoviště pro stolní tenis, klubovna, výstavní prostor pro konání zahrádkářských a chovatelských výstav, různá společenská setkání apod.

Objekt nebude vytápěn, ale z architektonických důvodů zde bude umístěn otevřený krb. Objekt bude napojen na zdroj pitné vody a splaškovou kanalizaci s napojením na sousední objekt hospodářské budovy, která je v současné době ve výstavbě.

Objekt je navržen jako hrázděné zdivo v kombinaci s dřevěnými rámy a dřevěným krovem. V zadní severní části bude obvodové zdivo založeno na opěrné stěně. Pro přístup do prostoru příručního skladu bude v terénu vytvořena nová opěrná stěna.

Podél východního průčelí bude zřízena přístupová cesta šířky 1,50 a 2,20 m pro přístup do příručního skladu. Podél celého jižního průčelí objektu bude vytvořena zpevněná plocha o proměnné šířce 2,50 až 5 m, která bude spolu s krátkou přístupovou cestou šířky 4 m sloužit pro přístup k objektu a zároveň jako klidová část návsi, neboť na ní budou rozmístěny lavičky pro sezení. Zpevněné plochy budou provedeny z různě barevné betonové zámkové dlažby s centrálním motivem před hlavním vstupem do objektu. Zpevněné plochy budou odvodněny do dešťové kanalizace nebo do okolní zelené plochy.

Stávající vzrostlá zeleň (5 bříz) bude pokácena a na ploše v prostoru mezi západní stěnou nově navrhovaného objetu, oplocením fotbalového hřiště a místní komunikací bude zřízena nová veřejná zeleň, kterou bude tvořit travnatá plocha s dominantním stromem - lípou srdčitou - a doprovodnými nízkými soliterními keři ve skladbě rostlin s různobarevnými listy, květy a plody kvetoucími v různém časovém období roku.

Mezi další navazující práce patří např. demolice altánu (6 x 9 m), který již dosloužil svému účelu a brání realizaci navrhované stavby.

Rudolec - výstavba víceúčelového objektu

Rudolec - výstavba víceúčelového objektu

Rudolec - výstavba víceúčelového objektu

Rudolec - výstavba víceúčelového objektu