Pozvánka na 2. řádné zasedání ZM Březová
ČIŠTĚNÍ ŘEKY OHŘE (2023)
DOMÁCÍ ŠTĚSTÍ - divadelní představení
KAMENICKÁ PRAKIÁDA 2023
Pozvánka na 3. zasedání Zastupitelstva města Březová (24.4.2023)
STAVĚNÍ MÁJE (30.4.2023)

Úvod > Město Březová > Novinky > Velká noc s Andersenem

Velká noc s Andersenem

Datum konání:
26.3.2018

Letošní pohádková noc, která je tradičně spojena se jménem dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena, byla opravdu velká. Jednak počtem účastníků – letos se najednou sešly dvě třídy třeťáků a členové knihovnického kroužku – a jednak i programem. Ten byl zahájen netradičně pozdravem dánského velvyslance všem účastníkům této akce v celé naší republice, a dokonce v dánštině. Pozdrav účastníkům v Městské knihovně na Březové přinesl i ředitel zdejší základní školy Jiří Daneš.

A pak už následovala jedna zábava za druhou. Hodně jsme se nasmáli v divadle, když herci ostrovského ochotnického divadla motali jednu pohádku s druhou a děti jim musely pomoci dát pohádku do pořádku. Ač to tak nevypadá, zábavu přinesla i další část večera, i když vlastně byla velmi poučná a důležitá. Pracovníci záchranné služby paní Vladislava Karbanová a pan Stanislav Penc předvedli, s čím vším se mohou v praxi setkat, s jakou technikou pracují a předvedli i plně vybavenou sanitku. Pak ale dali všem prostor, aby si pod jejich vedením vyzkoušeli postupy, kterými mohou i děti zachránit někomu život.

Tradičnímu vyrábění dárku, který děti ráno vezmou rodičům, předcházel ovšem jeden bod programu, který byl opravdu netradiční. Pan Vladimír Paleček rozesmál děti při lekci jógy. Tedy Jógy smíchu, protože smích léčí a prodlužuje život. A tak se mnozí aktéři mohli smíchem potrhat.

Po chutném občerstvení začala zábava – celá škála zábavných společenských her, ty ale probíhaly v soutěživém duchu a vítězové jednotlivých kategorií si pochutnali na sladké odměně.

Na programu Andersenovy noci nemůže chybět diskotéka a tanec. To prokázali účastníci jednohlasnou volbou. Takže se i tancovalo, ale na některé už po půlnoci začala padat únava, a tak přivítali možnost jít na noční představení do kina. Byli ale i tací, kdo místo filmu už dali přednost poloze v leže na žíněnkách v sále, který se proměnil ve společnou ložnici.

Ráno ještě účastníky čekala společná snídaně a pak už rozchod domů.

Aby vše proběhlo bez chyb a zádrhelů i v tak velkém počtu zúčastněných, museli se do práce zapojit mnozí pomocníci. A tak poděkování za pomoc při přípravě i během celé noci z 23. na 24. března 2018 patří paní Marii Ohnesorgové, Magdě Valečkové, Mirce Peterkové, Kateřině Dlouhé, Michaele Knířové, třídním učitelkám třetích tříd a asistentkám pedagogů v těchto třídách.

Co říct na závěr? Přestože byl letošní ročník náročnější, proběhla celá akce bez problémů, a navíc nadšení, které děti dávaly najevo, mluvilo jasnou řečí: líbilo se. A za dospělé můžeme účastníky jen pochválit. Těm bude tenhle zážitek připomínat pamětní list.

Za Noc s Andersenem knihovnice Míša a Míša

Velká noc s Andersenem