Počasí na Březové

Fultextové vyhledávání

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
Pozvánka na 3. zasedání Zastupitelstva města Březová (29.4.2024)
30
Náborová akce PČR KŘP KVK - Fyzické testy na nečisto DUBEN 2024
STAVĚNÍ MÁJE A PÁLENÍ ČARODEJNIC
1 2 3 4 5
6 7 8 9
Filmové představení ke Dni matek
10 11 12
13
SPOLUPRÁCE SE SPOLEČNOSTÍ ČEZ
14 15
ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ
16
ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ
17 18
Březovák Fest 2024
LOBEZSKÝ TYDÝT 2024
19
20 21 22 23
BŘEZOVSKÁ SENIORSKÁ DESÍTKA 2024
24 25 26
27
Zastupitelstvo města Březová - 27.5.2024
28 29 30 31
KÁCENÍ MÁJKY 2024
1 2
MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ 2024

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Město Březová > Novinky > SLOVO STAROSTY K SOUČASNÉMU KRIZOVÉMU STAVU

SLOVO STAROSTY K SOUČASNÉMU KRIZOVÉMU STAVUVážení občané.

V současné době všichni prožíváme události, které svým charakterem nemají v novodobé historii obdoby. Současná mimořádná situace související s šířením koronaviru je pro každého z nás naprosto nová a je logické, že se od toho odvíjí také zcela nová atmosféra ve společnosti a bezprecedentně se mění jak osobní život každého z nás, tak kulturní a společenský život v Březové i v našich přidružených vesničkách. Jsou zavřené školy a školky, kulturní dům i řada provozoven. Dnes je již jasné, že se neuskuteční tradiční jarní mototrialové ani biketrialové soutěže, po padesáti letech se neuskuteční Stavění máje a ani jiné tradiční květnové kulturní akce, často dlouhodobě po několik měsíců připravované. Paralyzována je prakticky činnost sportovních klubů i zájmových spolků.

Plně si uvědomuji, jak je tato doba pro každého z nás náročná. Do života byla uvedena celá řada vládních nařízení a omezujících opatření. S nastálou situací se prostě budeme muset všichni vyrovnat a já bych se vší vážností vás všechny chtěl moc poprosit o dodržování stávajících vládních nařízení i místních pravidel. Bezprostředně se nyní jedná o naše vlastní zdraví, ale hlavně zdraví našich dětí, rodičů, našich seniorů. Bohužel jsem, byť v ojedinělých případech, svědkem toho, že je stávající situace podceňována. Někteří využívají stávající situaci k výletům auty do přírody, někteří zase nerespektují povinnost nošení roušek na všech veřejných místech, což platí nejenom na území Březové, ale i v našich přidružených vesničkách. Prosím vás tedy ještě jednou, nejenom jako starosta města, ale i jako táta rodiny a jako člověk, který věnoval valnou část svého života snaze o zajišťování pokud možno spokojeného a pohodového života v našem městě a okolních vsích – snažte se řídit danými pravidly a nařízeními, věřte, že to děláte nejen pro sebe, ale hlavně pro své rodiny, své nejbližší, své přátele a v konečném důsledku vlastně pro celou společnost.

Pevně věřím, že tato napjatá situace v dohledné době pomine. Optimistou snad mohu být i proto, že vidím, jak se celá řada našich občanů snaží pomoci například výrobou roušek, sháněním dezinfekčních prostředků apod. Denně se nám na radnici ozývají občané, kteří by rádi pomohli řešit případnou donášku stravy či nákupu. Nesmírně si vážím celé řady těchto aktivistů. Stejně tak si v této době nesmírně vážím skvělé práce našich lékařů a personálu lékárny, kteří opravdu v nelehkých podmínkách vykonávají svou praxi.

Je to pro nás všechny obrovská výzva, a já pevně věřím, že to společně zvládneme. Zcela určitě se zase vše v dobré obrátí a vrátí se doba, kdy se opět uvidíme na celé řadě kulturních a sportovních akcí.   

Přeji vám všem pevné nervy.

Zdraví vás

váš dlouholetý starosta

Miroslav Bouda