Vystavení a svěcení nově odlitého zvonu v kapli Březová
Pozvánka na 4. zasedání Zastupitelstva města Březová (24. 5. 2021)

Úvod > Město Březová > Novinky > POLICIE SOKOLOV-VENKOV INFORMUJE

POLICIE SOKOLOV-VENKOV INFORMUJE

S příchodem nového roku policisté v obci Březová u Sokolova řeší již několikátý případ trestného činu krádeže vloupáním. Vzhledem k tomuto zvýšenému nárůstu trestné činnosti doporučujeme všem občanům města, aby dbali na řádné zabezpečení svého majetku. Policisté územního odboru Sokolov zvýšili dohled nad bezpečností ve městě. Žádáme občany o spolupráci v případě jakéhokoliv zaznamenání podezřelých osob v obci či poznatku, aby se neváhaly obrátit na linku 158.

V rámci preventivního opatření bychom rádi obyvatelům připomněli pár bezpečnostních rad, jak nejlépe zabezpečit svůj majetek:

• Uzavření objektu – vždy, když odcházíte z bytu nebo domu, řádně uzavřete všechna okna a pečlivě uzamkněte dveře, a to i v případě, že máte v plánu se brzy vrátit.
  • Neupozorňujte na svou nepřítomnost – pokud odjíždíte na delší dobu, řekněte to pouze blízkým, případně osobám, kterým věříte. Na svou nepřítomnost neupozorňujte na sociálních sítích.
  • Neupozorňujte na své majetkové poměry – nenechávejte doma velké množství cenností a vyšší finanční hotovost, raději vše uschovejte do banky, případně cenné předměty a peníze řádně uzamkněte v trezoru doma.
  • Na jmenovkách uvádějte množná čísla – na domovní zvonky či poštovní schránky uvádějte svá příjmení vždy v množných číslech bez křestních jmen a dosažených titulů.
  • Pokud se i přes naše preventivní rady stanete obětí vloupání, ihned volejte na linku 158. Do domu či bytu nevstupujte, může se stát, že pachatel je ještě uvnitř a může být ozbrojen. Pokud přece jen do domu či bytu vstoupíte, nemanipulujte s předměty a byt neuklízejte, mohli byste uklidit i stopy, které tam pachatel zanechal.

nprap. Mgr. Soňa Podlahová