Turnaj párů v bowlingu (9. 2. 2019)
Rybářský ples Březová 2019 (22. 2. 2019)
Beseda "První pomoc" (25.2.2019)
2. zasedání Zastupitelstva města Březová

Úvod > Město Březová > Novinky > OHLÉDNUTÍ ZA HORKÝM LÉTEM NA KAMENICI

OHLÉDNUTÍ ZA HORKÝM LÉTEM NA KAMENICI

Datum konání:
5.12.2018

V těchto deštivých a chladných dnech asi neuškodí malé ohlédnutí za krásnými dny letošního léta. V sobotu 7. července se konal již třetí ročník turnaje v pétanque. Prostranství u naší nové pergoly na Kamenici je pro tuto aktivitu ideální, a tak se alespoň jednou za rok sejdeme k této společenské, spíše než sportovní, hře, která je vhodná pro všechny věkové kategorie. Také účast „našich důchodců“ je vždy příkladná. Poděkování patří rodině Krauzů za ruční výrobu medailí pro vítěze. Další sportovní akcí byl turnaj v líném tenise (čtyřhra), který jsme pořádali 4. srpna na místním hřišti. Do turnaje se na poslední chvíli přihlásilo osm hráčů, z nichž byly tři páry smíšené a jeden ryze mužský. Hrálo se systémem každý s každým a z vítězství se radovali Petr Ontko a Nicole Krauzová, kteří prošli všemi zápasy bez jediné porážky. Bohužel se z této akce nedochovala žádná fotodokumentace, brali jsme to jako nultý a zkušební ročník, takže příští rok se všemi „oficialitami“. V sobotu 8. září 2018 se pak uskutečnil další ročník turnaje v nohejbale na Kamenici.

Za příznivého počasí se na hřišti sešlo osm tříčlenných družstev, základní část se odehrála ve dvou skupinách „každý s každým“ a pak systémem play-off. V zápase o třetí místo porazil tým Autoškoly Vyskočil nohejbalisty z Březové. Finále vyhrál tým „FILE“, když ve finálové bitvě porazil družstvo „MÁCA“. I když nejsou sportovní prostory na Kamenici na špičkové úrovni, všichni zúčastnění svými výkony potvrdili, že nohejbal umí a svým herním projevem rozhodně nezklamali. Za zmínku také stojí nejstarší tým turnaje, který sice skončil na posledním osmém místě, ale s věkovým součtem více jak 200 let si zaslouží velkou poklonu. Výbornou sportovní kulisu pak jistě doplnilo i zázemí s pestrým občerstvením. Realizační tým touto cestou děkuje všem hráčům za jejich účast a městu Březová za finanční a technickou podporu.