Pozvánka na 6. zasedání Zastupitelstva města Březová (14.11.)
Manželský čtyřúhelník tentokrát na horách
Březovský lístek 2022
BOWLINGOVÝ TURNAJ PÁRŮ (26.11.2022)
ADVENTNÍ POSEZENÍ S DECHOVÝCH ORCHESTREM BŘEZOVÁČEK
1. ADVENTNÍ NEDĚLE NA KAMENICKÉ KAPLI

Úvod > Město Březová > Novinky > Kde končí svět

Kde končí svět

Datum konání:
17.5.2018

I naše knihovna se zapojila do 11. ročníku projektu „Kde končí svět“, který je projektem Klubu dětských knihoven SKIP. První etapa této akce proběhla již v letech 2000-2001 za účasti Dagmar Havlové. Každý rok se snaží KDK SKIP vymýšlet zajímavé téma projektu.

Cílem projektu je snaha o rozvoj a podporu dětského čtenářství, propagace čtenářství na veřejnosti, propagace činnosti knihoven, zastřešení a inovace aktivit dětských oddělení veřejných knihoven.

Téma 11. ročníku znělo „Já jsem tvůj člověk“. Tématem k uchopení bylo ZVÍŘE, ještě lépe: vztah mě-člověka k obyvatelům živočišné říše.

Kategoriemi projektu jsou tyto oblasti:

• oblast dětského čtenářství – aktivity podporující dětské čtenářství
  • oblast literárních soutěží a tvůrčího psaní
  • oblast výtvarných soutěží
  • oblast literárně-dramatická (činnost klubů a kroužků, dramatizace, výroba loutek, …)

Za naší knihovnu jsme do soutěže zaslaly výtvarné práce dětí z Mateřské školy, ul. Komenského, Březová a žáků ZUŠ Sokolov, výtvarný obor na Březové.

Dále jsme s dětmi našeho knihovnického kroužku připravily krátké scénické čtení s názvem „Zahradní story“, které jsme do projektu také zaslaly a je k vidění na výstavě v KKKV.

Vítězové vzešli z on-line hlasování, ve kterém hlasovali zástupci přihlášených knihoven a oceněny byli na vernisáži výstavy v Krajské knihovně Karlovy Vary 10. května 2018.

S velkým potěšením oznamujeme, že 3. místo ve výtvarné oblasti v kategorii děti mateřských škol získala Adélka Kosová a ve výtvarné oblasti v kategorii starší žáci ZUŠ převzala 1. místo Eliška Bočková. Dívkám GRATULUJEME!

Výstava vítězných prací probíhá v Krajské knihovně Karlovy Vary od 10.5. do 30.6.2018. M+M

Kde končí svět